Halı Yıkama

Evimizdeki canavar; Maytlar. Akar diğer adıyla mite(mayt), evlerimizde sıkça yaşayan gözle görünmez canlılardır. karlar(Mayt), insan vücudundan dökülen deri tozlarıyla ve parçacıklarıyla beslenen bir canlı türüdür.

İnsan vücudunda milyarlarca akar yaşamaktadır. En çok halı, koltuk, yatak ve tüylü veya kirli ortamlarda bulunur. 1gr deri parçası 1.000.000 akarın beslenmesi için yeterlidir.

Uygun Şartlar da Yıkanmayan halılar mikroplardan arınmaz. Her Daim Evimiz işyerimiz de bize eşlik eden halılarımız zamanla kir, toz, yıpranmayla kötü bir görüntüye sebep olur aynı zaman da sağlığımızı da tehdit etmektedir. Sonrasında halı yıkama işlemleri ile halılar, ilk haline uygun şekline gelir ve daha temiz bir görüntü sunar. Yıkama işlemleri esnasında, kullanılan ürünler çok önemlidir. İnsana ve doğa sağlığına etki eden ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Yine bu ürünlerin kullanımından dolayı halılarda deformeler, solmalar ve çürümeler olabilir. Bu aşama da firma seçimi önem arz etmektedir.

Akdeniz Halı Yıkama Firması Olarak Neden Bizi Tercih etmelisiniz?

Kalifiyeli personellerimiz ile hizmet veriyoruz. İnsan ve doğa sağlığına zarar vermeyen, bitkisel, anti bakteriyel temizlik ürünleri tercih ediyoruz. Kalite standartlarımız gereğince, tüm halı çeşitlerine uygun şekilde temizlik teknikleri uyguluyoruz ve halılarınızı güvenle, garantili şekilde temizliyoruz.

Halı Yıkama Aşamaları

  • Sipariş Alma

(Fişleme(numaralandırma – bar kodlama),Ölçme aşamaları). İletişim Numaraların dan bizlere ulaşıldığı andabelirlediğiniz tarihte, belirttiğiniz adresten halılarınız kapıdan  alınır. Karşılığında size sipariş fişi verilir. Halı Yıkama işlemi esnasında halınızın diğer halılarla karışmaması için fiş numarası halıya zımbalanır. Halılarınız fişlendikten sonra tek tek ölçülerek metrekaresine göre hesap çıkartılır.

  • Toz Alma Leke Çıkarma

Metrekaresi belirlenen halılar, tek tek toz alma makinesinden geçirilir. Tozlarından arındırılır.

Halı Yıkama öncesi tozları alınan halılar uzman kadromuz tarafından tek tek incelenerek lekelerine müdahale edilir.

  • Halı Yıkama

Halılarınız 12 Fırçalı Alt Üst otomatik yıkama makinemizde halınızın cinsine göre baskı yapılarak eşit miktarda su ve halı şampuanı ile yıkanır.

  • Hav-Toz-Tüy Alma Kontrol Etme Parfümleme Ve Paketleme

Kuruyan halıların üzerinde oluşan toz ve tüy parçalarının alınması işlemine hav süpürme denir.

Otomatik hav alma makinemiz ile bu işlem yapılırken eğer var ise yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir.

Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile leke çıkarılır.

Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için parfümleme yapılır ve halı paketlenir.

Call Now Button
WhatsApp chat